Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole udzielają uczniom nauczyciele oraz specjaliści wykonujący w szkole zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, która jest organizowana i udzielana we współpracy z rodzicami uczniów oraz uwzględniając zalecenia zawarte w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego  i opiniach wydanych przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną.

W ramach pomocy w naszej szkole prowadzone są zajęcia specjalistyczne z dziećmi, które mają różne trudności, przekładające się na problemy z opanowaniem materiału oraz umiejętności szkolnych. Dzięki szerokiej ofercie zajęć żaden uczeń nie zostanie u nas bez pomocy.

Powołaliśmy zespół specjalistów, zapewniający opiekę psychologiczno- pedagogiczną.

Zespół odpowiedzialny jest za:

• dostosowywanie planów edukacyjnych do potrzeb i możliwości dzieci,
  • wielospecjalistyczną ocenę poziomu funkcjonowania dziecka,
  • tworzenie indywidualnych programów terapeutycznych,
  • ocenę efektywności działań terapeutycznych.

Zespół pracuje różnokierunkowo, organizując cykliczne spotkania, w celu omówienia potrzeb, programów edukacyjno – terapeutycznych oraz działań wspierających.

Większość prowadzonych działań terapeutycznych odbywa się w naturalnej dla dziecka przestrzeni, czyli w klasie i środowisku rówieśniczym. W naszej szkole edukacja ma charakter wielokierunkowy dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka.

W szkole prowadzone są następujące zajęcia specjalistyczne:

• rewalidacyjne
  • logopedyczne
  • korekcyjno-kompensacyjne
  • gimnastyka korekcyjna
  • indywidualne zajęcia z psychologiem
  • zajęcia z pedagogiem
  • terapia SI
  • trening Umiejętności Społecznych
  • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze

Program profilaktyczny

Pobierz  NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ