• Gry planszowe

Rok szkolny 2023/24

Gry planszowe są nie tylko wspaniałą formą rozrywki, ale także wspomagają rozwój intelektualny, integrują grupy rówieśnicze i uczą tworzyć oraz zacieśniać więzy międzyludzkie. Dodatkowo działają często jako istny pomost między pokoleniami – gdy do gry zasiadają rodzice, dzieci i dziadkowie, oraz uczą kontroli zachowania i emocji, gdyż w grupie zupełnie inaczej należy się zachowywać niż siedząc samemu przed monitorem komputera, gdy przeciwnik nie widzi naszej reakcji. Planszówki to nieraz złożone gry, w których do zwycięstwa prowadzi co najmniej kilka dróg a każda rozgrywka jest inna. Strategia, która była dobra wczoraj, wcale nie musi sprawdzić się dziś czy jutro.
Katarzyna Giba

Gry planszowe są nie tylko wspaniałą formą rozrywki ale także wspomagają rozwój intelektualny oraz integrują grupy rówieśnicze.

Zajęcia w roku szkolnym 2021/2022  odbywają  się raz w tygodniu. W zajęciach uczestniczą uczniowie z klas 1-3.

Głównymi celami prowadzonych zajęć są:

– rozwijanie zdolności i umiejętności matematyczno – intelektualnych,

– rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, analizowania, planowania,

– rozwijanie pamięci, uwagi, koncentracji oraz spostrzegawczości,

– rozwijanie wyobraźni,

– rozwijanie percepcji wzrokowej,

– rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej,

– poznanie zasad gier planszowych,

– rozwijanie umiejętności współdziałania,

– odkrywanie własnych mocnych stron,

– umiejętność uczenia się na własnych błędach,

– czerpanie radości i satysfakcji z grania.