Konkurs

Drodzy Uczniowie.

Przypominamy, że konkurs Mały Erudyta trwa do 15 czerwca 2020 roku. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem nadsyłanych do nas prac i wykonanych zadań konkursowych. Wasza kreatywność i włożona praca zasługuje na pochwałę. Życzymy wytrwałości w tych końcowych zadaniach i powodzenia. Nagroda główna, czyli laptop i tablety już czekają na zwycięzców. Kto zwycięży? Spójrzcie na ranking, może jeszcze macie szansę? Jeśli nie na indywidualną nagrodę, to może na nagrodę pieniężną dla klasy? POWODZENIA.


Regulamin konkursu (pdf)

Aneks do Regulaminu Konkursu "Mały Erudyta"

Regulamin konkursu tekst ujednolicony po aneksie


Aktualny ranking

 


Zapytania i uwagi dotyczące regulaminu

Ile trzeba wysłać prac lub odpowiedzi z danego tygodnia? Np 1.04 to ile wysłać. I czy np. jak dziecko odpowiedziało na dane pytanie to czy można wysłać tylko odpowiedź bez filmiku? Zdążyłam tylko napisać na kartce odpowiedź.

Odp. Nie ma limitu, można wysłać np. 5 dziennie, a można wysłać 1 pracę na 5 dni. Staramy się jak najszybciej ocenić i dać odpowiedź zwrotną dotyczącą liczby uzyskanych punktów. Jeden warunek: nie oceniamy prac „przeterminowanych”, czyli po 7 dniach od ukazania się zadania na stronie. Kolejność odpowiedzi nie ma znaczenia, pilnujemy tylko – terminu 7 dni. Filmiki lub zdjęcia są wymagane tylko przy niektórych zadaniach, a w wypadku, gdy należy odpowiedzieć, opisać, wymienić itp., tekst należy zamieścić w mailu – tak jak to pytanie do organizatora lub załączyć oddzielny dokument tekstowy. Można też sfotografować i wysłać zdjęcie kartki z tekstem.

Czy można wysyłać odpowiedzi w sobotę lub niedzielę? Kiedy mija 7 dni na udzielenie odpowiedzi?

Odp. Oczywiście, że można, jeśli nie minęło jeszcze 7 dni od daty ukazania się pytania. Ostatecznym terminem na wysłanie odpowiedzi na pytania z 1 kwietnia jest 8 kwietnia, a na pytania z 6 kwietnia – 13 kwietnia. Można też odpowiadać na pytania poprzednie, pomimo ukazania się nowych – cały czas obowiązuje nas jednak termin 7 dni.

W jakich godzinach można wysyłać prace lub odpowiedzi?

Odp. Godzina nie ma znaczenia, oceniamy odpowiedzi wg kolejności wpływów, jeśli nie w danym dniu, to w następnym.  Ze względów higieny pracy i przyzwoitości prosimy o nieprowadzenie korespondencji po godzinie 20.00. Takie maile będą odsyłane bez oceny.

Kiedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Czy mam jeszcze szansę powalczyć o zwycięstwo?

Odp. Konkurs będzie trwał do czerwca, przed nami jeszcze ponad 100 zadań, więc do zdobycia ponad 300 pkt. Pamiętajmy, że o zwycięstwie zadecyduje ostateczna liczba punktów, dlatego bardzo ważna jest ilość odpowiedzi, ale także jakość, bo oceniamy je w skali od 0 do 3 pkt.

Czy można wnosić protesty dotyczące ocen?

Nie można, organizator posiada wyłączność, co do oceniania, a także podejmowania decyzji o uznaniu lub dyskwalifikacji odpowiedzi. Wyjątkiem są błędy pisarskie i mimowolne przeoczenia komisji oraz niedostarczenie na czas prawidłowo wysłanych odpowiedzi (spamy). Jeżeli odpowiedź dotrze po ogłoszeniu bieżącego rankingu, punkty zostają zaliczone i dodane w następnym okresie.

Chętnie odpowiem na kolejne pytania na poczcie konkursowej, a w razie wątpliwości telefonicznie – 501 451 997. Powodzenia – JP

Komentowanie jest wyłączone.