Żywa lekcja przyrody

9 czerwca 2021 r. uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-integracyjnych pt. „Żywa lekcja przyrody”, które odbyły się w Białowieskim Parku Narodowym. Pierwszym punktem programu była wizyta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Dzieci z zachwytem przyglądały się nie tylko okazałym żubrom, ale również takim gatunkom zwierząt jak: żubronie, koniki polskie, jelenie, łosie, sarny, dziki, wilki, żbiki i rysie. W trakcie spaceru po rezerwacie dzieci poznały zwyczaje tych zwierząt. Kolejnym etapem wycieczki była przejażdżka drezyną, podczas której każde dziecko mogło spróbować swoich sił, a następnie zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo- Leśnego. Uczniowie podziwiali ekspozycje stałe prezentowane przez najbardziej charakterystyczne dla Puszczy zbiorowiska leśne, procesy ekologiczne oraz zjawiska przyrodnicze. Dzieci słuchały naturalnych odgłosów ptaków, dużych ssaków, oglądały barwne fotografie i makiety. Ostatnim przystankiem wyjazdu był plac zabaw, na którym znajdowały się zagadki przyrodnicze. To była wspaniała lekcja przyrody, która na długo pozostanie w pamięci. ?

Komentowanie jest wyłączone.