Mali podróżnicy

Czerwiec to doskonały czas na szkolne wycieczki. Aura nastraja do aktywnego wypoczynku. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję wyjechać we wspólną podroż po 2 razy. Najpierw odwiedziły stado alpak. Przedszkolaki karmiły i głaskały przyjazne zwierzątka oraz spacerowały z nimi. Bawiły się również z barankiem i króliczkiem. Zmęczone ale szczęśliwe dzieci mogły posilić się kiełbaskami upieczonymi przy ognisku. To była niezapomniana przygoda. 

Kolejnym miejscem jakie odwiedziły Bączki i Smerfy był Akcent ZOO w Białymstoku. Dzieciom najbardziej spodobał się niedźwiedź, który podszedł blisko ogrodzenia, usiadł i zaczął się rozglądać. Było to chyba przywitanie z przedszkolakami. Zabawy w parku oraz lody i posiłek w Mc Donald’s sprawiły, że dzieci zasnęły z uśmiechem na twarzy w drodze powrotnej do szkoły. 

Żabki i Sówki pojechały natomiast do Poczopka. Znajduje się tam piękny park otoczony lasem o tajemniczej nazwie „Silvarium”.  Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru przez las. Następnie przedszkolaki zobaczyły mnóstwo ciekawych miejsc, m.in. Strigiforium (dom sów), Ptasią Chatę, zegary słoneczne, rzeźby z drewna i kamienia oraz Galerię Na Skraju Puszczy, w której podziwiać można zwierzęta, owady oraz rośliny. Bardzo ciekawą atrakcję stanowiły również liczne mostki nad małą rzeczką oraz przepiękna aleja drzew. Ostatnim etapem wycieczki było ognisko. Dzieci wspaniale spędziły dzień w wyjątkowym miejscu.

Przedszkolaki nie mogą doczekać się następnych wojaży!

Komentowanie jest wyłączone.