Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym – szkolenie przeprowadzone przez pracowników PT KRUS

12 marca 2024r. pracownicy Placówki Terenowej KRUS z Sokółki przeprowadzili w naszej szkole szkolenie dla dzieci na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami. Podczas spotkania omówiono czynności szczególnie niebezpieczne, związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia. Uczniowie mieli okazję obejrzeć środki ochrony indywidualnej, które powinny być stosowane podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Następnie dzieci wspólnie zagrały w grę logiczną typu wykreślanka. W ramach podsumowania zostały zaprezentowane dwa filmy edukacyjne. Prowadzący zachęcali uczniów do udziału w konkursie plastycznym oraz w konkursie na rymowankę. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały malowanki.