Otwarty Dobroczynny Turniej Szachowy

2 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie odbył się Otwarty Dobroczynny Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie reprezentowane dzisiejszego dnia przez Członka Zarządu – panią Marszałek Wiesławę Burnos. Nagrody główne zostały ufundowane przez Marszałka Artura Kosickiego.

I miejsce i 1000 zł zdobył Iwo Karolczuk

II miejsce i 500 zł zdobył Tomasz Markowski

III miejsce i 250 zł zdobył Oskar Chiszko

Ponadto uczestnicy turnieju otrzymali dodatkowe wyróżnienia w postaci statuetek w kategoriach: Najlepszy zawodnik SP Janowszczyzna, Najlepsza Kobieta, Najlepszy Junior do lat 14, Najlepszy Zawodnik Turnieju. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodkie upominki.

Wydarzenie rozpoczął Dyrektor Szkoły Janusz Pawłowski, inicjator dzisiejszego spotkania, który powitał zebranych gości, przedstawił plan i cele dzisiejszego spotkania. Podziękował Marszałkowi Arturowi Kosickiemu oraz obecnej Wiesławie Burnos za dotychczasowe wsparcie i pomoc w realizacji trudnej misji szkoły, a szczególnie za wkład w jej rozbudowę i rozwój podyktowany różnorodnymi potrzebami dzieci. Pani Marszałek podkreśliła jak ważne jest podejmowanie działań wspierających uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przypomniała, że troska o rozwój najmłodszych jest, był i będzie naszym wspólnym, ponad podziałami, celem. Zatem wszyscy powinniśmy wspierać inicjatywę wzbogacania oferty dydaktycznej i terapeutycznej szkół.

Wydarzenie miało charakter dobroczynny. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na budowę Pawilonu Sensorycznego przeznaczonego do prowadzenia zajęć o charakterze terapeutycznym. Jest to pierwszy etap planowanej inwestycji zmierzającej do powstania parku sensorycznego przy Szkole Podstawowej w Janowszczyźnie.

Organizatorami wydarzenia są Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym Edukator w Łomży, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie oraz Ludowy Uczniowski Klub Szachowy-Orient Sokółka, Fundacja Sokólszczyzna.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia, w tym Klubowi Szachowemu Orient Sokółka, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Janowszczyźnie, wszystkim wolontariuszom, sędziom. Dziękujemy zawodnikom dorosłym i tym najmłodszym za udział, a tym samym wsparcie inicjatywy.