Pasowanie na Ucznia

W czwartek 24 listopada 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod kierunkiem wychowawczyni: Pani Justyny Leosz oraz nauczyciela współorganizującego kształcenie: Pani Anety Lisowskiej. Dzieci uczyły się dzielnie wierszy, piosenek, tańca i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym „podróżowali” po krainach Edukolandii. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie dużym ołówkiem przez Dyrektora Szkoły: Pana Janusza Pawłowskiego. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy oraz prezenty.
Uczniowie z klasy II i III przygotowali występ taneczny oraz wręczyli młodszym koleżankom i kolegom upominki. Po uroczystym apelu wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Miłą niespodzianką przygotowaną przez Dyrektora był tort z fajerwerkami. Jesteśmy pewni, że ten pełen wrażeń dzień na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów.
Życzymy im samych sukcesów w nauce.