Trzymaj formę z klasą 5!

W naszej szkole realizowany jest Ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj Formę”, współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. W ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” w klasie V odbył się cykl zajęć poświęconych zdrowiu. Dzieci poznały wartości odżywcze różnych produktów i utrwaliły zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie wspólnie z wychowawczynią wykonali talerze zdrowia, a także poznali piramidę zdrowego żywienia. Dowiedzieli się, że codzienna dieta powinna być bogata w witaminy, a na zdrowie ma wpływ również ruch na świeżym powietrzu oraz unikanie dużych ilości słodyczy i soli. Przeprowadzone zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i pomogły przyswoić wiadomości o zdrowym odżywianiu. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać w praktyce – przygotowali na festyn integracyjny stoisko ze zdrową żywnością, na którym serwowali kolegom, nauczycielom oraz rodzicom świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne oraz owoce pełne witamin.

Klasa V trzyma formę, bo w zdrowym ciele, zdrowy duch!!! 🙂

Komentowanie jest wyłączone.