Wyróżnienie dla klasy V w konkursie na hasło promujące czytelnictwo organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych klasa V postanowiła wziąć udział w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce, którego celem było promowanie czytelnictwa. Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu przez uczestników haseł na ekotorby. Uczniowie klasy V ułożyli 5 haseł podczas rozmowy na godzinie wychowawczej na temat tego, jak ważne jest czytanie w życiu młodego człowieka. Hasła te zostały wyróżnione przez jury konkursu.

Oto one:

  1. Nie graj, czytaj!
  2. Biblioteka…ona na Ciebie czeka.
  3. Czytanie umysł rozwija, granie w gry mu nie sprzyja.
  4. Ksią-żka. Dwie sylaby, a tak mnóstwo zabawy!
  5. Czytanie to jest prosta sprawa! Jest w nim wiele śmiechu i niezła zabawa.

Autorami są: Maria Chomutnik, Karol Kiszkiel, Jakub Lingo, Michał Brasławski oraz Dominik Lach.

Gratulujemy!

Komentowanie jest wyłączone.