Informacja o konkursie „Tolerancja”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji Komenda Powiatowa Policji w Sokółce przygotowała konkurs informacyjno-edukacyjny pt. „Tolerancja”. Polegał on na stworzeniu przez uczniów prac artystycznych, plakatów, prezentacji multimedialnych kreujących pozytywne zachowania takie jak: szacunek, akceptacja i uznanie bogactw różnorodności kultur na świecie.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie zorganizowała zajęcia on-line, podczas których wraz z zainteresowanymi konkursem uczniami przeprowadzono rozmowę na temat szeroko pojętej tolerancji. Dodatkowo podczas zajęć nauczyciel prowadzący pomógł uczniom w odnalezieniu istoty wizji artystycznej w pracach plastycznych. Następnie zostały one przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce. 
Spośród nadesłanych prac konkursowych uczniów ze szkół w Janowszczyźnie, Starej Kamionce i Geniuszach komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów, których prace wyróżniały się pod względem oryginalności, kreatywności, pomysłowości, jakości wykonania i wyrazistości projektu. Jedną z trzech wyróżnionych prac było dzieło Kingi Makarewicz z klasy VI, uczennicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie.
Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Komentowanie jest wyłączone.