Szkolne Andrzejki

28 listopada Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem zorganizował Andrzejki dla całej społeczności uczniowskiej. W tym dniu korytarz szkolny został zamieniony w salę wróżb. Reprezentanci klas I-VIII przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość z magicznych serc, kolorów, kwiatów, czy liczb. Katalog wróżb był obszerny, każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Była też dobra…

czytaj więcej…

Wycieczka do Warszawy

22 listopada 2018 roku, uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy zorganizowanej w ramach realizacji projektu „Opowiem Ci o Wolnej Polsce”. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, bawiliśmy się w Centrum Nauki – KOPERNIK, zjedliśmy pyszny obiad, na koniec naszej przygody zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. 

czytaj więcej…

Hortiterapia w praktyce

Dziś uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Julitą Nelke wykonywali ostatnie już w tym roku prace porządkowe w ogródku szkolnym. Grabienie liści, sadzenie cebulek krokusów, żeby na wiosnę nam pięknie zakwitły, sprawiło nam wiele radości oraz wiele nas nauczyło.  (JN)

czytaj więcej…

„Jesteśmy już uczniami!”

14 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. „Pierwszaki” zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Po ślubowaniu, złożonym wobec wychowawczyni Julity Nelke i całej społeczności szkolnej, dyrektor szkoły Janusz Pawłowski dokonał pasowania dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem, wypowiadając…

czytaj więcej…