Wycieczka do Placówki Straży Granicznej

Klasa VIII wraz z opiekunami odwiedziła Placówkę Straży Granicznej im. 2. Pułku Strzelców Podhalańskich w Kuźnicy. Celem przedsięwzięcia było  zapoznanie ze specyfiką pracy i służby funkcjonariuszy Straży Granicznej. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu o jej roli w procesie międzynarodowego transportu osób i towarów. Młodzież odbyła zajęcia praktyczne: przymierzenie i obejrzenie broni, kajdanek, lornetek, hełmów czy kamizelek. Funkcjonariusze dokonali prezentacji obiektów służbowych oraz sposobu oznakowania granicy państwowej. Uczniowie dowiedzieli się także na czym polega kontrola radiometryczna na granicy państwa oraz czym jest detektor bicia serca. Przewodnik psa służbowego zaprezentował umiejętności psa wyszkolonego do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Wycieczka dydaktyczna spotkała się z wielkim uznaniem słuchaczy, a niektórzy z nich zadeklarowali, że prezentacja formacji zachęciła ich do wstąpienia w jej szeregi.

Komentowanie jest wyłączone.