Wycieczka do Krakowa

17-19 maja 2022 r. w ramach projektu „Poznaj Polskę” uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Małopolski. Swoją edukacyjną przygodę rozpoczęli wizytą w Ojcowskim Parku Narodowym, który zaoferował wspaniałe widoki z dna doliny Prądnika w stronę wapiennych skał, krasowego Źródełka Miłości, zamku w Pieskowej Skale aż po Maczugę Herkulesa. Uczniowie poznali wyjątkową atmosferę Krakowa przechadzając się drogą królewską spod Barbakanu przez Bramę Floriańską. Odwiedzili Rynek Główny, kościół Mariacki, Sukiennice, wzgórze wawelskie wraz z kompleksem Zamku Królewskiego oraz dzielnicę uniwersytecką z Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kolejną atrakcją podczas żywej lekcji historii był zjazd do podziemnej kopalni soli i przejście szlakiem edukacyjnym eksponującym dawne dzieje, w tym przykładową pracę górników. Zwiedzanie kopalni ubarwiały opowiadane przez przewodnika anegdoty i legendy. Ponadto mikroklimat tam panujący i duża zawartość jodu korzystnie wpłynęła na zdrowie młodych turystów.
Wyjazd dał możliwość uczniom wzbogacenia wiedzy oraz stworzył warunki do rozwijania potrzeby aktywnej i praktycznej edukacji w terenie.

Komentowanie jest wyłączone.