Marzec – Miesiącem Matematyki

Marzec  w naszej szkole został oficjalnie ogłoszony  Miesiącem MATEMATYKI, w związku z  tym czeka nas moc atrakcji związanych z popularyzacją wiedzy matematycznej wśród uczniów. Dzisiaj poznaliśmy harmonogram  najbliższych konkursów:
1. konkurs matematyczno- plastyczny  pt. „GEOMETRYCZNY ŚWIAT” (technika pracy jest dowolna, format pracy – kartka A4 lub A3, na piękne prace czekamy do 16 marca
2. konkurs o tytuł SZKOLNEGO EKSPERTA W ROZWIĄZYWANIU MATEMATYCZNYCH ŁAMIGŁÓWEK (chętne dzieci zgłaszają się po łamigłówki do pań od matematyki (klasy 4-7) i do pań wychowawczyń (klasy 1-3), za poprawnie rozwiązaną łamigłówkę otrzymują 1 punkt –  kto zdobędzie najwięcej punktów do 26 marca, ten wygrywa:)
12 marca odbędzie się TURNIEJ WIEDZY MATEMATYCZNEJ, a  już dziś wychowawcy  klas 4-7 otrzymali  tajemnicze wiadomości …  niedługo poznamy reprezentacje poszczególnych klas i przekonamy się, która klasa wygra 🙂 
Podsumowanie MIESIĄCA MATEMATYKI, wręczenie dyplomów i nagród ( ufundowanych przez Dyrekcję, Radę Rodziców i firmę Metal-Fach) nastąpi 28 marca.
(Kasia Sarosiek i Teresa Stefanowicz)
 

Komentowanie jest wyłączone.