Nowe pomoce dydaktyczne

Baza dydaktyczna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie  została wzbogacona o kolejny specjalistyczny sprzęt multimedialny. „SPEKTRUM AUTYZMU PRO POZIOM 1”  jest to program dla nauczycieli i terapeutów przeznaczony do terapii dzieci ze spektrum autyzmu, rekomendowany w wieku przedszkolnym i szkolnym. Specjalistyczne oprogramowanie znajduje zastosowanie jako:

• wsparcie rozwoju kompetencji emocjonalno-społecznych i komunikacyjnych u dzieci ze spektrum autyzmu,
  • narzędzie w pracy terapeutycznej ze wszystkimi dziećmi, u których występują trudne zachowania.

„SPEKTRUM AUTYZMU PRO” to pierwszy na rynku multimedialny program do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu mający status wyrobu medycznego i udowodnioną w opinii klinicznej skuteczność.

Przeznaczony jest do pracy indywidualnej i w małych grupach na zajęciach terapeutycznych, rewalidacyjnych oraz dydaktycznych.

Koncepcja programu odpowiada diagnozowanej u dzieci ze spektrum autyzmu triadzie zaburzeń. Program stymuluje rozwój zaburzonych funkcji niezależnie od stosowanych innych metod terapeutycznych (dyrektywnych i niedyrektywnych).

Źródło: https://masteredukacja.pl/

Oprócz powyższego programu multimedialnego Szkoła Podstawowa w Janowszczyźnie zakupiła wiele nowych pomocy dydaktycznych i terapeutycznych w celu realizacji specjalistycznych zajęć dla dzieci realizujących Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny. Zakupione pomoce wspierają wszechstronnie rozwój dzieci, pomagają w przyjemny sposób osiągać zamierzone cele terapeutyczne, a przede wszystkim uatrakcyjniają prowadzone zajęcia wzmacniając motywację uczniów do pracy oraz rozwoju.