JASEŁKA I WIGILIA SZKOLNA

„Pan Bóg już zstąpił do nas na ziemię,
Chcemy więc uczcić Go przedstawieniem,
I jako dawny obyczaj każe,
Jasełka chcemy nieść Jemu w darze…
Dziś w świecie modne są udziwnienia,
Lecz my normalni – nic się nie zmienia;
Będzie więc Herod i aniołowie,
Diabły, pasterze i 3 królowie…”

16 grudnia w naszej szkole tymi słowami rozpoczęły się Jasełka. Uczniowie klas I-VIII przedstawili historię narodzin Chrystusa. Oprawę muzyczną przygotował pan Krzysztof Zaniewski, który wspólnie z chórem wokalnym uświetnił występ pięknymi kolędami. Następnym punktem programu artystycznego był taniec śnieżynek pod nazwą „Migoczące iskierki”. Dziewczynki, które uczęszczały na zajęcia z choreoterapii prowadzone przez pana Krzysztofa Zaniewskiego przy współpracy z paniami Justyną Leosz oraz Anetą Lisowską, przedstawiły swoim ruchem interpretację anglojęzycznej kolędy. Zakończeniem części artystycznej był solowy występ uczennicy klasy I – Zuzanny Jaworskiej, która zaśpiewała wzruszającą piosenkę pt. „Podarunki z nieba”. Następnie Pan Dyrektor Janusz Pawłowski zaprosił Kadrę Pedagogiczną, uczniów oraz wszystkich niepedagogicznych pracowników szkoły na uroczystą Wigilię, która odbyła w pięknie ozdobionej świetlicy. Wieczerza wigilijna rozpoczęła się od złożenia życzeń oraz symbolicznego podzielenia się opłatkiem przez Pana Dyrektora oraz Panie Wicedyrektor – Monikę Krawiel i Izę Eichler-Macutkiewicz. Słuchając kolęd wszyscy spożywali tradycyjne potrawy w świątecznej atmosferze. Po zakończonej Wigilii na każdego czekała bardzo miła niespodzianka – paczka ze słodkościami i przekąskami.

Komentowanie jest wyłączone.