Adaptacja i mini festyn w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie

W okresie wakacyjnym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie funkcjonowały dwie grupy przedszkolne, do których uczęszczały dzieci chcące korzystać z zorganizowanej w placówce opieki wakacyjnej. Czas wakacji jednak powoli mija, dlatego też należało pomyśleć o organizacji nowego roku szkolnego.
23 sierpnia 2021 szkoła zaprosiła na tydzień adaptacji, który rozpoczął się mini festynem, w którym uczestniczyła ponad setka dzieci z czterech oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I. Wśród atrakcji, jakie czekały na dzieci można wymienić dmuchańce, bańki mydlane, zabawy i tańce integracyjne z animatorem, zabawy z chustą animacyjną, zdjęcia z postaciami z popularnych kreskówek, malowanie twarzy, jazda nowo zakupionymi gokartami, zabawy na placu zabaw, wata cukrowa, popcorn, słodki poczęstunek oraz grill.
Dla dzieci był to ważny dzień, ponieważ mogły zobaczyć swoje nowe sale, w których spędzą czas w ciągu najbliższego roku, poznać panie, które będą się nimi opiekować a także zobaczyć nowych kolegów i koleżanki z grupy. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w zaproponowanych zabawach i bez większych problemów przywitali szkołę i przedszkole ciesząc się, że nowy rok szkolno-przedszkolny już się praktycznie dla nich rozpoczął.
Jeszcze raz serdecznie witamy wszystkie Bączki, Smerfy, Żabki i Sówki w Oddziałach Przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Janowszczyźnie oraz pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają jakże ważny pierwszy etap w edukacji szkolnej.

Komentowanie jest wyłączone.