1 września 2020 (foto)

1 września w naszej szkole tradycyjnie rozpoczął dzwonek o godzinie 9:00, który zebrał wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców na korytarzu szkolnym. Każdy z nas czekał na tę chwilę bardzo długo, bo aż kilka miesięcy. Nie była to zatem typowa przerwa wakacyjna, lecz długi okres rozłąki spowodowany wprowadzeniem nauczania zdalnego od marca 2020 roku.

Tego też dnia w murach naszej szkoły mogliśmy gościć panią Burmistrz Sokółki – Ewę Kulikowską, która przekazała nam klucze do nowej części budynku oddanej już do użytku. Mieszczą się w niej m.in. dwa oddziały przedszkolne i duża sala konferencyjna. Pani Burmistrz złożyła życzenia dzieciom i rodzicom oraz nauczycielom szkoły, aby ten rok obfitował w same sukcesy wychowawcze i edukacyjne, a przede wszystkim był dla wszystkich bezpieczny.

Po części oficjalnej, która miała miejsce na korytarzu szkolnym, wychowawcy spotkali się w swoich klasach z dziećmi, aby przekazać im najważniejsze informacje odnośnie planu zajęć oraz organizacji i nauki w nowym reżimie sanitarnym w związku z COVID-19.

Pomimo wielu obostrzeń wszyscy niezmiernie cieszą się z powrotu do szkół.  Mamy nadzieję, że zachowując szczególne środki ostrożności uda nam się bezpiecznie realizować obowiązek szkolny.

Komentowanie jest wyłączone.