Wycieczka do Supraśla

3 października 2019 r. uczniowie kas IV-VIII w ramach projektu „Podlaska Wielokulturowość” uczestniczyli w wycieczce do Supraśla. W Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa uczniowie zapoznali się z powstaniem drukarstwa w naszym regionie oraz zobaczyli, jak powstaje kartka papieru i cała książka. Największą atrakcją było uruchomienie starych maszyn drukarskich i samodzielne wykonanie druku przy pomocy różnych technik. Kolejnym przystankiem zwiedzania było Muzeum Ikon, usytuowane na terenie starego klasztoru. Wśród unikatowych eksponatów znalazły się prastare ikony, przedmioty sakralne i freski ze ścian zniszczonej świątyni. Poznając skarby Supraśla uczniowie zgłębili wiedzę o historii i tradycjach kulturowych tak Podlasia, jak i całego kraju (H.U)

Komentowanie jest wyłączone.