Sprzątanie świata

Dnia 20 września 2019 r  uczniowie Szkoły uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”.
Obchody rozpoczęły się od obejrzenia filmu p.t” Wpływ działalności człowieka na otaczające go środowisko”. Następnie uczniowie wzięli udział w krótkim quizie, na temat segregacji odpadów.
Kulminacyjnym punktem  tego Dnia  było  sprzątanie wyznaczonych rejonów, w myśl zasady „W tym roku posprzątam mój kawałek Polski. Sprzątnięta została droga powiatowa i pobocza od przystanku PKS w Podjanowszczyźnie przez wieś Janowszczyzna, w kierunku wsi Jelenia Góra do Mogiły Powstańców.  Odbiorem zebranych  śmieci  zajął się Powiatowy Zarząd Dróg w Sokółce.