Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2019

Dnia 21 marca 2019 roku 14 uczniów naszej szkoły z klas II – VIII przystąpiło do rozwiązania zadań konkursowych w odpowiednich kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu, którego głównym celem jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie, w którym uczestniczyli uczniowie z 93 krajów. W tym roku każdy uczestnik otrzymał w prezencie układankę przestrzenną w postaci kuli – breloczka.

Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki !:)

Szkolny koordynator konkursu: Katarzyna Sarosiek

Komentowanie jest wyłączone.