„Bezpieczna Droga”

W dniu 18.10.2018 r. w naszej szkole odbyło się z spotkanie z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. W ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” Starszy Posterunkowy Paulina Olechno przypomniała o właściwym zachowaniu się w obrębie przejścia dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drodze, a także przestrzegła przed niebezpieczeństwami na drodze. W trakcie prelekcji policjantka uczyła dzieci jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby droga do szkoły była bezpieczna. Odgrywano scenki jak prawidłowo i bezpiecznie przejść przez jezdnię w przypadku braku sygnalizacji świetlnej i bezpieczną postawę wobec agresywnego psa. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Policjantka przekazała cenne rady i wskazówki, jak zachować się w różnych sytuacjach np. podczas pobytu samemu w miejscu zamieszkania czy zagrożeń czyhających  ze strony nieznajomych. Odpowiedziała również na nurtujące dzieci pytania.
Uczniowie klas VI-VII wzięli udział w prelekcji na temat „Odpowiedzialność karna nieletnich”.
Zorganizowane zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń, negatywnych skutków nałogów oraz odpowiedzialności prawnej młodzieży. Uczniowie poznali główne przepisy prawa dotyczące odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny oraz przejawy demoralizacjiSpotkanie zostało odebrane pozytywnie, a przedstawione treści pozwoliły młodzieży spojrzeć realnie na skutki popełniania czynów zabronionych.  (KF)

Komentowanie jest wyłączone.