Bezpieczeństwo najważniejsze!

16 października nasza szkoła gościła w swoich progach funkcjonariusza Straży Granicznej Marka Tochwina – pasjonatę replik broni ASG. Podzielił się on swoją pasją z uczniami klasy VI podczas spotkania integracyjnego.

ASG („air soft guns”) jest najtańszą alternatywą dla sportów strzeleckich. Ale i w airsofcie istnieje ryzyko kontuzji. Marek Tochwin mówił o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku. Gość zaprezentował młodzieży karabin snajperski L96, karabin MP5, kałasznikowa AKM oraz karabin AR 15 (M4). Ponadto w trakcie omawiania bezpieczeństwa zaprezentował również akcesoria ochronne: okulary, maskę (stalker), rękawice i kamizelkę taktyczną. Uczniowie mogli sprawdzić się również w strzelaniu z broni do tarcz.

W między czasie rodzice, uczniowie i ich wychowawczyni p. Edyta Płocharczyk piekli pyszne cynamonki i prowadzili interesujące rozmowy.

Dziękujemy za wspaniałą integrację i miłą atmosferę.

Komentowanie jest wyłączone.