Finał konkursu poetyckiego – „Wiersz dla Niepodległej”

Zbliża się 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tego też względu uczniowie naszej szkoły (klasy IV-VIII) na lekcjach języka polskiego oraz w ramach dodatkowej pracy domowej, napisali piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Nasza pani polonista – Monika Krawiel wraz z bibliotekarzem – panią Teresą Stefanowicz wybrały sześć utworów autorstwa: Szymona Grynczela (kl.VI), Patrycji Adamskiej (kl. VI), Jakuba Krzysztofa Chomutnika (kl. VI), Wiktorii Lingo (kl. VI), Angeliki Serbin (kl. VIII), Karola Winsko (kl. VIII), które zakwalifikowały się do konkursu poetyckiego „Wiersz dla Niepodległej” zorganizowanego przez Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Sokółce.
3 października 2018 roku odbył się finał konkursu, podczas którego nasz uczeń – Szymon Grynczel zdobył pierwsze miejsce i otrzymał pamiątkowy puchar oraz nagrodę książkową. Wyróżnienie otrzymali także: Wiktoria Lingo i Jakub Krzysztof Chomutnik.
Organizatorzy konkursu byli zachwyceni twórczością młodych pisarzy, dlatego prawdopodobnie w najbliższym czasie zostanie wydany zbiorczy tomik poezji, w którym zagoszczą utwory także naszych uczniów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.    [MJK]

Komentowanie jest wyłączone.