Konkurs recytatorski „Hu! Hu! Ha! Nasza zima nie jest zła – szukamy zimy w poezji”

11 stycznia 2018 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce odbył się konkurs recytatorski ph.”Hu! Hu! Ha! Nasza zima nie jest zła – szukamy zimy w poezji”. Skierowany był on do uczniów klas I-III szkół podstawowych z miasta i gminy Sokółka. Honorowy patronat nad konursem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Celem konkursu była popularyzacja wierszy wśród dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, promocja czytelnictwa oraz prezentacja zdolności artystycznych uczestników. Do konkursu przystąpiło 53 uczniów z 8 szkół podstawowych.

Konkurs został rozstrzygnięty tego samego dnia przez komisję, która oceniała dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, dykcję i interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zgodnie z zasadami regulaminu komisja w składzie: Agnieszka Kozakiewicz, Dorota Biziuk i Marta Wojewódzka-Szoda postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:

I miejsce – Aleksandra Stupak /SP Nr 1 w Sokółce/ ex aequo Gabriela Grasewicz /SP Nr 1 w Sokółce/

II miejsce – Emilia Szomko /SP Nr 3 w Sokółce/ ex aequo Mateusz Czajkowski / SP w Malawiczach Dolnych/ ex aequo
Jagoda Wysocka /SP z OI w Janowszczyźnie/

III miejsce – Iga Krawiel /SP Nr 3 w Sokółce/ ex aequo Oliwia Wysocka /SP w Starej Rozedrance/ ex aequo Kacper Mielachowicz /SP w Malawiczach Dolnych/

Wyróżnienia – Oliwia Chorąży /SP w Starej Rozedrance/, Maja Czopur /SP w Boguszach/, Marlena Ochrymiuk /SP Nr 1 w Sokółce/, Zuzanna Chwiedź /SP w Geniuszach/, Amelia Normantowicz /SP Nr 3 w Sokółce/, Mateusz Wiechowicz /SP w Starej Kamionce/.

Gratulujemy!

Komentowanie jest wyłączone.